| Parameter | Value |
|---|---|
| Contact Current Rating | 2 A |
| Coil Voltage (DC) | 5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Operate Time | 5 ms |
| Release Time | 5 ms |
| Contact Material(Contact Finish) | Silver (Ag) |
| power consumption | 150 mW |
| Contact Form | 1 Form C (SPDT-NO, NC) |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | Through Hole - Solder |
| Must Release Voltage | 500 mV |
| RoHS | Compliant |
| Must Operate Voltage | 3.75 V |
| Packaging | Tube |
| Switching Voltage | 125 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
